1 marca 2021, 15:23

Meitner MA3 - z nagrodą roku 2022!

Ed Meitner dla wielu to geniusz i jedna z najwybitniejszych postaci w świecie przetworników cyfrowo-analogowych. Trudno się dziwić, że założona przez jego firma EMM Labs odnosi spore sukcesy na rynku profesjonalnym. Jego pochodna marka - Meitner, skierowana jest na rynek konsumencki. 

MA3 to zintegrowany przetwornik analogowo-cyfrowy, w którym znajdziemy autorskie rozwiązania jej starszej siostry EMM Labs, czyli moduły przetwornika  MDAC2 TM, współpracujący z procesorem MDAT2 (Meitner Digital Audio Translator), regulacja głośności VControl, precyzyjny zegar MCLK2. Ed Meitner projektując ten przetwornik pomyślał również o reduktorze jittera dla wszystkich wejść cyfrowych MFAST i kompatybilności z aplikacją Roon Ready/Endpoint oraz o galwanicznej izolacji wejścia USB.

Jeżeli myślicie, że Meitner MA3 zachwyca tylko rozwiązaniami technologicznymi to jesteście w dużym błędzie. Obudowa tego przetwornika to przemyślana robota. Na aluminiowym froncie znajdziemy laserowo wygrawerowane logo producenta oraz nazwę modelu. W centralnej części umieszczony jest wyświetlacz, który ułatwia orientację w aktywnych w danym momencie funkcjach. Wyświetlacz pokazuje także nazwę odtwarzanego pliku, wybrane źródło, częstotliwość próbkowania oraz głośność. W tylnej części umieszczone są wejścia cyfrowe AES/EBU, Toslink, koaksjalne, USB-B, 2 x USB-A i LAN oraz wyjścia analogowe RCA i XLR zapewniając kompatybilność z dowolnym systemem. 

Meitner MA3 nie posiada słabych stron. Jest dźwięczny i dynamiczny, ale zachowuje przy tym muzyczną finezję. Nawet najbardziej nieustępliwy audiofil doceni wysoką jakość odtwarzanego dźwięku w najbardziej skomplikowanym materiale. O zaletach tego przetwornika moglibyśmy napisać jeszcze na prawdę wiele, ale najlepszą rekomendacją jest nagroda roku 2022 przyznawana przez magazyn Hi-Fi i Muzyka

Zachęcamy do zapoznania się z recenzjami w magazynie Hi-Fi i Muzyka numery 5/2021 oraz 1/2022.

20220121_144857.jpg

MA3 jest już dostępny u naszych partnerów handlowych:
- Koris - Poznań
- Audio Styl - Katowice
- Planeta Dźwięku - Warszawa

Powrót do góry