Gryphon Audio Ethos

181 500 zł
Dostępność: 5-10 dni

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Nowy referencyjny odtwarzacz CD z wbudowanym przetwornikiem DAC

Eleganckie linie, niski profil i stylowa mieszanka metaloplastyki i akrylu o wysokim połysku na zewnątrz odtwarzacza CD Gryphon Ethos wskazują również na wyrafinowaną technologię ukrytą wewnątrz, ponieważ Gryphon Audio Design ponownie podejmuje wyzwanie stworzenia ostatecznego połączenie transportu CD i konwertera cyfrowo-analogowego

Technologia Gryphon Audio Designs to znaczące innowacje w erze cyfrowej dzięki uznanej serii odtwarzaczy CD, które, być może bardziej niż większość, zasługują na opisanie jako zintegrowany transport / DAC.

Gryphon Ethos pozostaje wierny charakterystycznemu brzmieniu marki, osiągając prawdziwą muzyczną alchemię z szybką reakcją przejściową i stałą dokładnością tonalną, niezależnie od wybranego poziomu odsłuchu. Doskonała harmonia obok często sprzecznych parametrów, takich jak płynna obsługa melodii i solidne pozycjonowanie obrazu stereofonicznego, jest niezwykle rzadka, co sprawia, że Ethos jest jeszcze bardziej niezwykłym osiągnięciem, ponieważ producenci poddają się niedoinformowanym naciskom konsumentów, aby dostarczyć wszystko w jednym urządzeniu czyli ”uniwersalne” odtwarzanie płyt audio i wideo.

Innowacyjny odtwarzacz, nie tylko płyt CD

CD Ethos został zaprojektowany tak, aby był poruszającym się celem w szybkiej ewolucji cyfrowego dźwięku. Oprócz obsługi standardowej 16-bitowej /44,1 kHz płyty „Redbook”, Ethos oferuje wygodne odtwarzanie i może być podłączony do zewnętrznych źródeł do 32-bitów / 384 kHz PCM i do DSD512. Sprzęt nadąża za oprogramowaniem, co sprawia, że jest to naprawdę ekscytujący czas na słuchanie cyfrowego dźwięku, ponieważ coraz więcej tytułów staje się dostępnych w tych ultra-wysokich formatach. Miłośnicy muzyki będą zaskoczeni, gdy w końcu poznają niewykorzystany potencjał wzmacniaczy i głośników Gryphon z tymi formatami.

Biorąc pod uwagę fundamentalną filozofię Gryphona, podwójnego mono i w pełni symetrycznej pracy, Gryphon jest w pełni zbalansowany również w cyfrowej domenie DAC, implementując osiem przetworników DAC w trybie pełnego podwójnego mechanizmu różnicowego. Ta konfiguracja drastycznie obniża poziom szumu cyfrowego i przyczynia się do tworzenia rozległej sceny dźwiękowej i ostro skupionego obrazu stereo.

Specyfikacja techniczna Gryphon Audio Ethos:

▪ Ekskluzywny napęd CD ładowany od góry CD-Pro8 z obudową metalową zawieszony w obudowie z użyciem zaawansowanych technik odsprzęgania od wibracji.

▪ 2 dedykowane układy 32-bitowego 8 kanałowego przetwornika ESS SABRE ES9038PRO (dla każdego z kanałów) pracujące w podwójnej konfiguracji różnicowej.

▪ Wbudowane przełączalne pilotem filtry cyfrowe o różnej charakterystyce sonicznej do wyboru dla użytkownika : 7 filtrów PCM i 3 filtry DSD.

▪ Stabilizowane temperaturowo oscylatory kwarcowe o precyzji lepszej niż 5 części na million.

▪ Wejścia AES/EBU (XLR, 110Ohm) i S/PDIF (BNC, 75 Ohm) akceptujące sygnały PCM do 192 kHz / 24 bit, galwanicznie izolowane.

▪ Układy analogowe wykonane zgodnie z filozofią marki Gryphon: wszędzie klasa A bez sprzężenia zwrotnego.

▪ Srebrne kondensatory mikowe w układach filtrów analogowych pierwszego rzędu, dla zapewnienia szybkiego i naturalnego brzmienia.

▪ Prawdziwa konstrukcja dual-mono z 2 transformatorami toroidalnym zasilającymi po jednym dla każdego z kanałów oraz 20000 mikrofaradów pojemności w układzie zasilania dla każdego z kanałów w celu osiągnięcia perfekcyjnej stabilności zasilania.

▪ Układy analogowe przewymiarowane z napięciem +/- 23V dla zapewnienia niskiego szumu oraz niskich zniekształceń harmonicznych.

Zaprojektowane i wyprodukowane w Danii.