Magico A5

159 900 zł
Dostępność: 14-21 dni

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Magico A5 - wolnostojąca kolumna podłogowa.

Nowy A5 to flagowy model serii A (konstrukcja 3-drożna / 5 przetworników), w którym zastosowano pierwszy w firmie 5-calowy przetwornik średniotonowy oraz udoskonaloną technologię membran głośników średnio- i niskotonowych. Te nowe, zaawansowane membrany osiągają niespotykany dotąd stosunek sztywności do masy, co jest kluczowym parametrem, do którego Magico dążyło przez ostatnie 15 lat. Masywna, szczelna obudowa A5 wykonana jest w całości z aluminium lotniczego 6061-T6, tego samego materiału i metod konstrukcyjnych, co w uznanej serii Q Magico. Skomplikowane wewnętrzne usztywnienie pomaga usztywnić całą obudowę i zminimalizować niepożądane rezonanse i podbarwienia, pozwalając wszystkim przetwornikom pracować z oszałamiającą rozdzielczością i dynamiką. Głośniki A5 są wykończone eleganckim, szczotkowanym, czarnym, anodyzowanym aluminium, a maskownice są dostępne jako opcja. "Seria A okazała się wielkim sukcesem w dotarciu do szerszej publiczności", mówi założyciel Magico, Alon Wolf. "A5 bazuje na tym sukcesie dzięki nowemu 5-calowemu głośnikowi średniotonowemu o niezwykłej muzykalności. A5 'gra szerzej', z potężnie rozszerzonym zakresem dynamiki."

9-calowe głośniki basowe w A5 wyposażono w nową, ulepszoną wersję membran Magico Graphene Nano-Tech. Grafen jest sześciokątną siatką węglową, która w stosunku do swojej grubości jest około 100 razy mocniejsza od najmocniejszej stali wysokowęglowej. Nowa konstrukcja stożka łączy warstwowe włókno węglowe z grafenem z nowymi zaawansowanymi materiałami rdzenia, aby osiągnąć najwyższy możliwy stosunek sztywności do wagi. Szeroko zakrojone symulacje komputerowe i testy prototypów pozwoliły inżynierom stworzyć ramę podwozia przetwornika, która stanowi idealne połączenie sztywności i tłumienia, przy minimalnym wpływie na akustykę i maksymalnym przepływie powietrza. W nowym przetworniku basowym zastosowano ponadwymiarowe podzespoły, w tym 5-calową cewkę z czystego tytanu i potężną miedzianą nasadkę o skoku liniowym ½". Super stabilizowane pole magnetyczne umożliwia A5 odtwarzanie potężnych poziomów basu, wytwarzając 115 dB SPL (@ 50 Hz, 1 metr), przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niskich zniekształceń i indukcyjności poniżej 0,18 mH. Analiza Elementów Skończonych (FEA) zapewnia inżynierom Magico jedną platformę do oceny właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Te drobiazgowe testy pomagają zminimalizować zniekształcenia w dziedzinie częstotliwości i czasu.

Nowy 5-calowy pełnostożkowy przetwornik średniotonowy zapewnia szerszą dyspersję i większą przejrzystość średnich tonów. Podobnie jak w przypadku głośnika niskotonowego, również w głośniku średniotonowym zastosowano zaawansowaną membranę typu sandwich wykonaną z włókna węglowego Graphene. Nowe piankowe otoczenie pomaga uzyskać idealną integrację membrany z otoczeniem, szybszy czas ustalania i imponująco niski poziom zniekształceń. Całkowicie nowy układ napędowy wyposażono w cewkę z czystego tytanu, która pracuje w super stabilizowanym polu magnetycznym z nabiegunnikiem wykonanym z czystej miedzi, co minimalizuje prądy wirowe i maksymalizuje efektywność. Ta najnowsza konstrukcja przetwornika średniotonowego wyznacza nowy poziom odniesienia dla mierzonych osiągów. W specjalnej obudowie umieszczono przetwornik średniotonowy, chroniąc go przed rozległą energią fali zwrotnej pochodzącej z przetworników basowych.

Kopułka wysokotonowa bazuje na podstawowej platformie konstrukcyjnej i geometrii głośników wysokotonowych serii M i jest wspólna z innymi modelami serii A; głośnik wysokotonowy posiada membranę wykonaną z czystego berylu i zoptymalizowaną 28-mm kopułkę. Magico umieszcza neodymowy układ napędowy w specjalnie zaprojektowanej komorze tylnej, w której zastosowano najbardziej zaawansowane materiały tłumiące firmy. Umożliwia to uzyskanie ultra niskich zniekształceń, wysokiej mocy, ogromnych możliwości dynamicznych i rozszerzonego liniowego ruchu cewki drgającej.

A5 będzie pierwszym produktem na świecie, w którym zastosowano nowe rezystory foliowe M-Resist Ultra firmy Mundorf. Nowe rezystory, udoskonalone po latach rozwoju, zapewniają większą moc, przejrzystość i płynność. Topologia zwrotnicy o symetrii eliptycznej integruje akustycznie wszystkie pięć przetworników przy użyciu pełnego zestawu najnowocześniejszych komponentów firmy Mundorf EB Gmbh z Kolonii w Niemczech. W trójdrożnej sieci zastosowano filtr Linkwitz-Riley'a o skuteczności 24 dB na oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia, zachowując liniowość fazową i minimalizując zniekształcenia intermodulacyjne.

Specyfikacja techniczna: 

Zestaw głośników:

▪ 1" głośnik wysokotonowy (x1)

▪ 5" głośnik średniotonowy Graphene Nano-Tec (x1)

▪ 9" Graphene Nano-Tec Bass (x3)

Czułość: 88dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Charakterystyka częstotliwościowa: 24 Hz - 50 kHz

▪ Zalecana moc: 50-1000 W

▪ Wymiary: 10,5" (szer.) x 14,9" (głęb.) x 44,75" (wys.)

▪ Masa: 180 ibs (82 kg).

Produkty, które mogą Cię zainteresować