Nowy Magico S3 pokonuje granice wydajności dla głośnika w swojej klasie.

S3 korzystają z wiedzy, doświadczenia i osiągnięć technologicznych zdobytych podczas prac projektowych nad flagowymi M9.
Dzięki współczesnym możliwościom badawczo-rozwojowym, Alon Wolf wraz ze swoim zespołem przeprojektował doskonale przyjęte S3 MKII w celu uzyskania słyszalnej poprawy każdego parametru głośnika.
Nowa obudowa, przetworniki oraz system odsprzęgania wibracji sprawił, że najnowsza generacja Magico S3 osiąga znacznie więcej niż początkowo założono.

Technologia obudowy. 

Nowy S3 charakteryzuje się wyglądem, który jest jednocześnie wyrafinowany i solidny. Dzięki nowo zaprojektowanej obudowie złożonej z czterech oddzielnych paneli z tłoczonego aluminium o grubości od 1/2" do 2 cali, obudowa S3 jest co najmniej imponująca. Każdy z paneli, w tym przednia przegroda, jest starannie wykończona tak, aby przybrała ogólny, bezkrawędziowy kształt na obwodzie.

Masywna, obrabiana maszynowo górna płyta jest zakrzywiona i ma nachylenie ku górze, aby zminimalizować dyfrakcję obudowy i rozbić pionowe fale stojące. Grubsza i bardziej znacząca płyta podstawowa zawiera nowo zaprojektowany 3-punktowy system wsporników z nową konstrukcją stopy, która obniża środek ciężkości głośnika i zwiększa ogólną stabilność, co skutkuje niższym poziomem hałasu i zwiększoną dynamiką.

Nowy system interferometrii laserowej 3D Magico mierzy każdy panel obudowy S3, do 1000 pozycji na stronę, i oblicza łączny rezonans SPL całej obudowy. Ta bardzo dokładna analiza pozwala nam porównać wkład rezonansowy obudowy w stosunku do mocy akustycznej przetworników i strategicznie zastosować wewnętrzne usztywnienia i techniki tłumienia, aby zoptymalizować ogólną wydajność dźwiękową S3 w jego gotowej formie.

Nowa obudowa S3 jest o 30% cichsza od swojego poprzednika.

Konstrukcja akustyczna. 

NFS (Near-Field-Scanner) firmy Klippel wykorzystuje pojedynczy mikrofon, który obraca się wokół obudowy głośnika zawieszonego w swobodnym powietrzu. Mikrofon analizuje najpierw przestrzeń otoczenia, a następnie wykonuje w pełni zautomatyzowane pomiary akustyczne 3D (na i poza osią) w minimalnym czasie bez konieczności stosowania komory bezechowej. Następnie obliczana jest 360-stopniowa sfera punktów pomiarowych, przy czym początkowe pomiary pomieszczenia są odejmowane od równania.

Skaner bliskiego pola Klippela dostarcza Magico bezprecedensowych, wysoce dokładnych danych i pozwala nam przewidzieć odbicia w pomieszczeniu i odpowiedź każdego głośnika w standardowym środowisku pomieszczenia odsłuchowego. Nowy S3 bardzo skorzystał z tej bezkompromisowej inwestycji w technologię pomiarową. Rezultatem jest głośnik o wyraźnej przewadze technicznej, która przekłada się na niezrównane osiągi soniczne.

Konstrukcja przetworników. 

Trzy lata badań inżynierskich zaowocowały nową generacją konstrukcji obudowy przetworników, zapewniających poprawę parametrów mechanicznych i akustycznych. Nowe profile obudowy zostały opracowane dla przetworników średniotonowych i basowych S3, co zaowocowało idealną sztywnością i właściwościami tłumiącymi, w celu zminimalizowania wszelkich wpływów akustycznych poprzez redukcję trybów rezonansowych przy jednoczesnej maksymalizacji przepływu powietrza. Żaden aspekt konstrukcji S3 nie został pozostawiony przypadkowi. Zaangażowanie Magico w wykorzystanie swoich zasobów badawczo-rozwojowych w celu uzyskania najlepszej wydajności akustycznej jest bezkonkurencyjne.

Zalety głośnika wysokotonowego. 

Wykorzystując kluczowe elementy platformy wysokotonowej M9, nowo zaprojektowany głośnik wysokotonowy S3 posiada cenioną 28mm membranę berylową pokrytą warstwą diamentową. Zoptymalizowana geometria, stworzona przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi modelowania Finite Element Analysis, przybliża reprodukcję wysokich częstotliwości przez S3 o krok do perfekcji. Zostało to osiągnięte poprzez umiejętne wykorzystanie właściwości fizycznych berylu, dzięki czemu głośnik wysokotonowy jest bliższy teoretycznemu ideałowi, nie zyskując przy tym dodatkowej wagi, związanej zwykle z materiałem takim jak ciężar właściwy diamentu. Ta zastosowana technologia pozwoliła Magico zwiększyć średnicę kopułki z 26 mm do 28 mm, poprawiając wiele aspektów wydajności i pozwalając na jeszcze większe przenoszenie mocy i znikome zniekształcenia.

W połączeniu z systemem silnika opartym na neodymie, nową, akustycznie ulepszoną komorą tylną i dostosowanym kształtem, aby zintegrować się z zakrzywioną przegrodą przednią, nowy głośnik wysokotonowy S3 rejestruje najniższe zniekształcenia możliwe obecnie do uzyskania z przetwornika wysokiej częstotliwości. W połączeniu z jeszcze większą mocą, głośnik wysokotonowy S3 jest technicznym i dźwiękowym cudem.

Najważniejsze cechy głośnika średniotonowego. 

5-calowy, czysty przetwornik średniotonowy w S3 charakteryzuje się zaawansowanym materiałem membrany utworzonym z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, przekładanego zewnętrznymi i wewnętrznymi warstwami grafenu i włókna węglowego. Umożliwia to uzyskanie szerszej charakterystyki dyspersyjnej i skutkuje większą przejrzystością średnich tonów. Zaawansowana membrana jest wspierana przez specjalnie zaprojektowany kosz i innowacyjne piankowe otoczenie, które pomaga osiągnąć idealną integrację membrany z otoczeniem, szybszy czas osiadania i imponująco niskie zniekształcenia. Całkowicie nowy, podwieszany, neodymowy układ napędowy wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy w celu uzyskania super stabilnego pola magnetycznego oraz nakładkę na bieguny z czystej miedzi, która minimalizuje prądy wirowe i maksymalizuje efektywność. Ten postęp w technologii przetworników średniotonowych ustanawia nowy poziom odniesienia dla zmierzonej wydajności zarówno w dziedzinie częstotliwości jak i czasu.

Najważniejsze cechy głośnika basowego. 

Finite Element Analysis (FEA) zapewnia inżynierom Magico jedną platformę do oceny właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Te drobiazgowe testy pomagają zminimalizować zniekształcenia w dziedzinie częstotliwości i czasu.

Przetwornik basowy S3 skorzystał w znacznym stopniu z tych zaawansowanych badań. 9" przetwornik basowy w S3 posiada ulepszoną wersję membrany Magico Graphene Nano-Tec. Grafen, sześciokątna siatka węgla, osiąga 50-krotnie większą wytrzymałość na rozciąganie niż stal wysokowęglowa. Nowa membrana wykonana jest z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, przekładanego przez zewnętrzną i wewnętrzną warstwę CF Graphene, co pozwala osiągnąć najwyższy możliwy stosunek sztywności do wagi, idealne właściwości tłumiące i ekstremalnie niskie zniekształcenia. Nowa jednostka basowa wykorzystuje ponadwymiarowe komponenty, w tym 5-calową cewkę z czystego tytanu i ogromną miedzianą nakładkę o liniowym wychyleniu 1/2". Super ustabilizowane pole magnetyczne umożliwia S3 reprodukcję najwyższej jakości niskich tonów (112dB @ 50Hz mierzone w odległości 1 metra), przy zachowaniu bardzo niskich zniekształceń i indukcyjności poniżej 0,25m Nowy Magico S3: Wyższość techniczna osiągnięta dzięki bezkompromisowemu zaangażowaniu w najbardziej zaawansowane techniki badań i rozwoju w branży. Rezultatem jest soniczne arcydzieło, które ujawni więcej przyjemności słuchania niż myślano, że jest to możliwe w tym przedziale cenowym. 

Specyfikacja techniczna Magico S3 (2023): 

Zestaw przetworników:

▪ 1 1,1" MB5FP - czysty beryl, głośnik wysokotonowy z powłoką diamentową

▪ 1 5" głośnik średniotonowy Gen 8

▪ 2 9" Gen 8 Głośnik basowy

▪ Czułość: 88dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Charakterystyka częstotliwościowa: 24 Hz - 50 KHz

▪ Zalecana moc: 50 - 750 W

▪ Wymiary: 44H" x 17D" x 12W" (17" outrigger)

▪ Waga: 222 lbs

Produkty, które mogą Cię zainteresować