Mcintosh MCD350

28 500 zł

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Odtwarzacz płyt CD/SACD

MCD350 to nowy, purystyczny odtwarzacz płyt SACD oraz CD, a także płyt z nagranymi plikami MP3 lub WMA. Posiada wyjścia analogowe RCA i XLR o stałym poziomie sygnału a także cyfrowe wyjścia koncentryczne i optyczne. Wszystkie wyjścia elektryczne mają złocone styki.

Jego konstruktorzy skupili się na stworzeniu urządzenia, które będzie oferowało jak najwyższą jakość w stosunku do swojej ceny. Jednym z najważniejszym rozwiązań zastosowanych w MCD350 jest super cichy mechanizm napędu i transportu płyty. Wykonana z odlewanego aluminium szuflada transportu, stanowi dodatkowy element konstrukcyjny o wysokiej jakości, którym można się cieszyć podczas codziennej eksploatacji. Najnowszej generacji oprogramowanie umożliwia szybsze, cichsze oraz dokładniejsze przetwarzanie danych.

Wykorzystując specjalnie w tym celu opracowany napęd, płyta CD lub SACD obraca się z dwukrotnie wyższą prędkością od standardowej. Dane są kierowane do pamięci bufora co pozwala na zwiększenie precyzji prowadzenia lasera oraz polepszenie korekcji błędów. MCD350 posiada system dwóch laserów, współpracujących z jedną soczewką a różne długości fal świetlnych są dopasowane do optymalnego odczytu płyt SACD (650nm) i CD (790nm).

Urządzenie odtwarza płyty SACD i CD z nadzwyczajną precyzją i wyrafinowaniem. Zastosowany symetryczny, dwukanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy to wersja 32-bit/192kHz o szerokim zakresie dynamiki i ekstremalnie niskich zniekształceniach.

Wyświetlacz umiejscowiony za panelem przednim wykonanym ze szkła pokazuje wszystkie kluczowe informacje na temat odtwarzanych płyt.

Na wyposażeniu są też wejścia dla sygnałów sterujących i wejście oraz wyjście wyzwalacza.

Specyfikacja techniczna Mcintosh MCD350:

▪ Odtwarzane formaty płyt: SACD, CD, MP3, WMA

▪ Ilość kanałów: 2

▪ Gniazda analogowe: RCA o stałym napięciu 2Vrms, XLR o stałym napięciu 4Vrms

▪ Zakres pasma częstotliwości: SACD 4HZ-40kHZ +0.5dB/-2dB; CD 4HZ-20kHZ +/-0.5dB

▪ Stosunek Sygnał/Szum: 108dB

▪ Zakres dynamiki: 100dB

▪ Poziom zniekształceń harmonicznych: SACD 0.003%; CD 0.002%

▪ Gniazda cyfrowe (wyjściowe): jedno koaksjalne RCA i jedno optyczne Toslink

▪ Wymiary SxWxG: 44.5 x 15.3 x 48.3 cm

▪ Waga: 12,7 kg