Moduły Prime DAC. Wyrafinowany dźwięk. Eleganckie wzornictwo.

Dzięki dwóm przetwornikom Prime zastosowanym w Discrete DAC, uzyskujemy niespotykany poziom szczegółowości, odtwarzając muzykalność, scenę dźwiękową i fakturę oryginalnego wykonania, przybliżając artystę do Ciebie. W pełni zbalansowana, precyzyjna, dyskretna drabinkowa architektura przetwornika zapewnia, że każda nuta opowiada swoją historię. Dodatkowo autorska konstrukcja MSB umożliwia odtwarzanie PCM i DSD w najwyższej jakości, podczas gdy nasze obwody o niskiej impedancji napędzają bezpośrednio wzmacniacz bez dodawania podkolorowań czy szumu buforującego. Rezultatem końcowym jest cyfrowe doznanie, wykraczające poza oczekiwania.

Moduły MSB Prime DAC są unikalne dla MSB. Są to niestandardowe, własne konstrukcje, za którymi stoi ponad dwudziestoletnia wiedza w zakresie dyskretnych przetworników C/A. MSB projektuje i produkuje drabinkowe przetworniki cyfrowo-analogowe od 1999 roku, odkrywając i wdrażając wiele unikalnych i innowacyjnych udoskonaleń na przestrzeni lat. Najlepiej jest myśleć o naszych modułach DAC jak o czarnej skrzynce: moduły pobierają surowe dane cyfrowe i wyprowadzają ciągłe napięcie. Nie są one ograniczone przez formaty audio, częstotliwość próbkowania, czy nawet prędkość. Nasze obecne moduły DAC mogą pracować z częstotliwością do 6 MHz dla PCM i do 50 MHz dla DSD. Daje nam to dużą swobodę dla przyszłych częstotliwości próbkowania i formatów audio. Kolejną unikalną cechą naszych modułów Prime DAC jest to, że są one w pełni zbalansowane. W dzisiejszym hałaśliwym środowisku, zbalansowanie sygnału audio do punktu konwersji jest kluczowe dla zachowania najwyższej jakości szumu i rozdzielczości. Każdy z naszych modułów DAC przetwarza zarówno fazę pozytywną jak i negatywną jednocześnie, w sposób zsynchronizowany.

Najważniejsze cechy obu naszych modułów Prime DAC to:

▪ W pełni zbalansowana konstrukcja aż do punktu konwersji.

▪ Brak buforów, konwerterów IV lub tranzystorów w ścieżce sygnału. Kompletny brak aktywnych układów po konwersji.

▪ Możliwość dynamicznej konfiguracji pomiędzy dyskretnym, natywnym przetwornikiem DSD lub dyskretnym, natywnym przetwornikiem PCM. Przetwornik posiada dwa tryby pracy: wielobitowy tryb PCM oraz masywny, równoległy, jednobitowy tryb dyskretnego DSD.

▪ Konstrukcja oparta na dyskretnym, drabinkowym przetworniku cyfrowo-analogowym znacznie wykracza poza możliwości podstawowej architektury R2R.

▪ Każdy moduł DAC jest indywidualnie ekranowany i połączony termicznie w celu zapewnienia ścisłej kontroli temperatury.

▪ Wiele przetworników C/A na kanał w celu zwiększenia wydajności i obniżenia impedancji wyjściowej.

▪ Każdy moduł DAC jest indywidualnie testowany, a następnie ręcznie dopasowywany za pomocą naszego rygorystycznego, zautomatyzowanego systemu pomiarowego.

Zintegrowany zegar. Elastyczne konfiguracje.

Modułowa karta wejść i wyjść sprawiają, że Discrete DAC jest elastyczny i można go rozbudowywać. Wraz z wbudowanym zegarem, wymiana tej karty umożliwia przełączanie pomiędzy wyjściami single-ended RCA i zbalansowanymi XLR.

Zaangażowanie w przyszłość.

MSB rozwija się dzięki innowacjom wymaganym by sprostać wymaganiom klientów. Stale ulepszamy cyfrowe moduły wejściowe, aby pozostać na czele branży audio high-end, zapewniając, że zawsze jesteś wyposażony w najbardziej aktualne formaty plików cyfrowych i interfejsy. Koncentrując się na naszym rendererze sieciowym i wejściu USB, Twoja technologia audio będzie na najwyższym poziomie. Mówiąc prościej, Twój przetwornik DAC jest gotowy na przyszłość.

Lepsze rozwiązanie USB.

Moduł Pro USB został opracowany by zaoferować wieloczęściowe rozwiązanie USB, charakteryzujące się pełną izolacją elektryczną i wszystkimi zaletami wejścia Pro ISL, będącego własnością MSB. Pro USB oferowany jest jako samodzielny moduł dla użytkowników, którzy posiadają już przetwornik MSB DAC wyposażony w wejście Pro ISL, jak również jako zestaw startowy z wejściem Pro ISL i wszystkim co potrzebne by rozpocząć pracę.

▪ Pełna izolacja elektryczna

 ▪ Do 32 bitów 768kHz

▪ Dekodowanie MQA

▪ Do 8X DSD

▪ Bezstratna transmisja do 1km

Doskonały streaming.

MSB Renderer v2 został opracowany przy użyciu własnej konstrukcji sprzętowej, wykorzystującej ultra niskoszumowy procesor A5 dla zapewnienia optymalnej wydajności odtwarzania dźwięku. Aktualizacje „over the air” zapewnią, że Twój renderer zawsze będzie miał najnowsze możliwości i najwyższą wygodę.

▪ Do 32 bitów 768 kHz

▪ Dekodowanie MQA

▪ Roon Endpoint

▪ Do 4X DSD

▪ Protokół UPnP

▪ Protokół DLNA

Baza zasilająca Discrete.

Doskonała konwersja zaczyna się od czystego i stabilnego zasilania o niskim poziomie szumów. Dyskretny zasilacz dostarcza do przetwornika C/A podwójny strumień zasilania o niskim poziomie szumów, który jest liniowy i niezależny. To nie wszystko - aluminiowa obudowa CNC typu unibody zapewnia dyskretnemu zasilaczowi optymalne parametry termiczne i elegancki wygląd. Przetwornik C/A wyposażono w pojedynczy zasilacz, ale można go uzupełnić o drugi dyskretny zasilacz, w celu zapewnienia optymalnej izolacji zasilania pomiędzy wszystkimi głównymi komponentami.

Całkowicie modułowa budowa.

W połączeniu ze wzrostem wydajności, nasz etos modułowej konstrukcji zwiększa elastyczność przyszłych aktualizacji i wsparcia produktu, gwarantując długoterminową inwestycję w produkt. W miarę jak będziesz dążył do wyższych poziomów odtwarzania, ścieżka aktualizacji MSB jest zawsze dostępna, aby pomóc w napędzaniu Twojego własnego pragnienia innowacji. Niezależnie czy jest to aktualizacja oprogramowania czy wiodący komponent modułowy, jesteśmy tu po to by pomóc najbardziej cenionym aspektom MSB - naszym klientom.

Wyświetlacz.

Wyposażony w wysoką widoczność i szeroki kąt widzenia, wyświetlacz jest zarówno łatwy do odczytania, jak i oszałamiający, ukazując nasze zamiłowanie do intuicyjnych funkcji. Wyświetlacz LED, podporządkowany zegarowi audio, jest odświeżany pomiędzy przetwarzaniem danych, aby drastycznie zredukować zakłócenia elektryczne. Własna, dyskretna konstrukcja jest następnie umieszczana w swojej własnej, ekranowanej kieszeni CNC w celu zapewnienia optymalnej izolacji. Usiądź wygodnie i daj się zanurzyć.

Pilot MSB.

Kiedy zabraliśmy się do tworzenia pilota MSB, jego projekt został zbudowany od podstaw. Przyciski ze stali nierdzewnej rozmieszczone wokół eleganckiego pokrętła głośności, optymalizują wydajność i reakcję. Wykonana w Kalifornii z jednego kawałka aluminium, obudowa sprawia wrażenie solidnej i wyrafinowanej. Dostosowany zarówno do transportu jak i codziennego użytkowania DAC-a, nasz pilot zdalnego sterowania przybliża użytkownika do muzyki.

Specyfikacja techniczna:

Discrete DAC

▪ Wspierane formaty (zależne od wejścia cyfrowego): 44.1kHz do 3,072kHz PCM do 32 bitów 1xDSD, 2xDSD, 4xDSD, 8xDSD

▪ Wsparcie dla DSD via DoP na wszystkich wejściach

▪ Wejścia cyfrowe:

▪ 1x RCA Coaxial

▪ 1x XLR

▪ 1x Word-Sync

▪ 2x Toslink

▪ 2x wejścia modułów opcjonalnych

▪ Wyjścia analogowe XLR: 3.57Vrms max, 300Ω, galwanicznie izolowane

▪ Regulacja głośności: w krokach co 1dB (zakres 0 - 106)

▪ Regulacja głośności może być wyłączona w menu głównym

▪ Wyświetlacz: Dyskretny, synchroniczny wyświetlacz LED. Regulowana jasność i funkcja automatycznego wyłączania

▪ Sterowanie: Izolowane RS-232

▪ Pilot na podczerwień

▪ Interfejs panelu przedniego

▪ Pobór mocy: 35W w pełnej konfiguracji

 

Wymiary obudowy

▪ Szerokość: 432 mm

▪ Głębokość: 305 mm

▪ Wysokość (bez stóp): 51 mm

▪ Wysokość (z stopami): 68 mm

▪ Waga: 8.2 kg

▪ Stopy: MSB Viton M6X1 Thread

 

Wymiary opakowania:

▪ Szerokość: 558.8 mm

▪ Głębokość: 457.2 mm

▪ Wysokość: 177.8 mm

▪ Waga: 12.3 kg

 

Dołączone akcesoria:

▪ Instrukcja obsługi

▪ Pilot MSB

▪ Kabel ładujący USB

▪ Splitter zasilający Dual-link

▪ 4x stopyViton

▪ 4x wkłady dla stóp

 

Zasilacz Discrete PS

▪ Wymiary obudowy:

▪ Szerokość: 209.6 mm

▪ Głębokość: 152.4 mm

▪ Wysokość (bez stóp): 50.8 mm

▪ Wysokość (ze stopami): 67.3 mm

▪ Waga: 2.5 kg

▪ Stopy: MSB Viton M6X1 Thread

 

Dołączone akcesoria:

▪ Kabel zasilający C15

▪ Kabel zasilający Dual-link