Naim NAP 500 DR inc 500 PS

144 999 zł
Dostępność: 14-21 dni

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Wzmacniacz Naim NAP 500 DR inc 500 PS.

Wzmacniacz mocy NAP 500, debiutancki produkt naszej topowej serii 500, jest wyrazem naszych możliwości. Jego konstrukcja była doskonalona przez ponad sześć lat współpracy z dostawcami specjalistycznych części, a przy montażu każdego egzemplarza pracują najbardziej wykwalifikowani technicy w Salisbury.

Stworzenie naszego flagowego wzmacniacza Statement zajęło 10 lat. W fazie badawczo-rozwojowej projektu wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę i doświadczenie zawodowe, co przełożyło się na kilka przełomowych osiągnięć technologicznych. Niedawno przenieśliśmy dwie z tych nowych technologii wypracowanych w ramach projektu Statement do naszej podstawowej rodziny wzmacniaczy mocy.

Wzmacniacz NAP 500 jest teraz wyposażony w nowe tranzystory NA009, które po raz pierwszy zastosowaliśmy w modelu Statement. Tworzenie tego kluczowego podzespołu zajęło ponad rok i wymagało to nawiązania współpracy z producentem specjalistycznych półprzewodników, aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku. Model 500 bazuje na technologii zasilaczy DR (Discrete Regulator) pochodzącej ze wzmacniacza Statement, co pozwala na uzyskanie płynnego i stabilnego zasilania, które ma przecież kluczowe znaczenia dla układów elektronicznych urządzeń audio – to ona sprawia, że muzyka ożywa.

Te dwie nowe technologie oraz szereg pomniejszych usprawnień wprowadzonych w układzie i podzespołach składowych sprawiają, że wzmacniacz NAP 500 DR może wygenerować jeszcze lepsze tempo, rytmiczność i spójność, które sprawiają, że miłośnicy muzyki tak bardzo kochają swoje płyty.

Wzmacniacz NAP 500 oddaje 140 W na kanał przy 8 omach i zapewnia zasilanie nawet przy 2 omach bez zauważalnego wpływu na jakość dźwięku. Jego dwumodułowa budowa to klasyczna konfiguracja firmy Naim, z modułem zasilania w oddzielnym zasilaczu 500 PS - transformator i wstępne sekcje zasilania umieszczone są w osobnej obudowie.

Zmostkowany stopień wyjściowy pozwala na zastosowanie nieinwazyjnego układu ochronnego. Oznacza również mniejsze oddziaływanie pomiędzy układami wejściowymi i wyjściowymi, ponieważ bardzo duże prądy potrzebne do zasilania głośnika nie przepływają przez masę układu. NAP 500 wyposażono również w wysokiej klasy tranzystory mocy NA009, specjalnie zaprojektowane w tym celu w trakcie wielu miesięcy współpracy ze specjalistycznymi producentami. Nowa topologia została opracowana w taki sposób, aby poszerzyć pasmo przenoszenia i zredukować zniekształcania oraz zależność urządzenia od zasilania. Szczególną uwagę zwrócono także na zmniejszenie szumów termoindukcyjnych, problem szczególnie ważny we wzmacniaczu mocy.

Specyfikacja techniczna:

▪ 140 W na kanał przy 8 omach; może zapewnić długotrwałe zasilanie głośników 2-omowych bez zauważalnego wpływu na dźwięk.

▪ Zmostkowany układ wzmacniacza mocy, pozwalający na uzyskanie wysokich prądów, z dziesięcioma sekcjami zasilacza stabilizowanego.

▪ Konfiguracja dwumodułowa (zawiera moduł zasilania 500 PS), która optymalizuje tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych.

▪ Transformator toroidalny 1100 W zapewnia optymalne zasilanie

▪ Anodowana, szczotkowana obudowa w kolorze czarnym, o wadze 25 kg z charakterystycznym radiatorem oraz w razie potrzeby z systemem inteligentnego wentylatora o zmiennej prędkości.

▪ Wejścia analogowe: 2x XLR

▪ Impedancja na wejściu: 18 kOhm

▪ Wyjścia głośnikowe: prawy i lewy 4mm banan

▪ Moc: 140 W/kanał 8 Ohm

▪ Opcja zasilania: 500 PS

▪ Wykończenie: front czarny szczotkowany anodyzowany

▪ Obudowa: czarny lakier proszkowy

▪ Zawiera w zestawie zasilacz 555PS DR

▪ Wymiary produktu: 160 x 432 x 374 mm

▪ Waga netto: 25,00 kg

Produkty, które mogą Cię zainteresować