16 marca 2022, 09:46

Magico - najbardziej zaawansowane głośniki na świecie

Oferta dystrybucyjna Dwóch Kanałów poszerza się o kultową markę głośnikową Magico.

Firma Magico, powstała ponad dziesięć lat temu i od samego początku założyciele mieli jasno zdefiniowany cel – zaprojektowanie kolumn głośnikowych, które osiągną perfekcyjną jakość dźwięku.

W praktyce jednak początki marki Magico, sięgają 1994 roku, kiedy to projektant Alon Wolf postanowił stworzyć dla siebie idealny zestaw głośnikowy. W kolejnych latach Wolf z grupą swoich projektantów skupił się na opracowaniu systemu aluminiowych obudów, które skutecznie równoważą trzy elementy składające się na prawidłową obudowę głośnika: sztywność, masę i tłumienie wewnętrzne.

Magico_805x540_1_dwa_kanaly.jpg

W 2004 roku Magico wprowadził na rynek swój debiutancki produkt – głośnik kompaktowy Magico Mini, który od razu wdarł się na salony świata high-end. Przez wielu uważany za głośnik, który ustanowił nowe standardy w zakresie neutralności, dynamiki, rozdzielczości, rozciągnięcia częstotliwości i muzykalności głośników kompaktowych.

W kolejnych latach na rynku pojawiały się kolejne innowacyjne modele od firmy Magico m.in.: V2, V3, M5 czy Q5 – określany jako „dzieło sztuki przemysłowej” Michael Fremer, Stereophile.

Firma Magico bezustannie dąży do osiągnięcia perfekcji w projektowaniu, opracowywaniu i tworzeniu najbardziej zaawansowanych systemów głośnikowych na świecie. Inżynierowie firmy wykorzystują w czasie swojej pracy najbardziej zaawansowane programy graficzne do tworzenia modeli, precyzyjne metody analizy w czasie rzeczywistym, a także najlepsze dostępne na rynku akustyczne emulatory i symulatory CAD.

Magico_805x540_2_dwa_kanaly.jpg
Powrót do góry