1 marca 2021, 15:23

Meitner MA3 - cyfrowa premiera roku

Mija prawie 10 lat od premiery pierwszego produkty marki Meitner Audio - przetwornika cyfrowo-analogowego MA1.

Przez ten czas urządzenie to stało się obiektem kultu, reprezentując referencyjną jakość brzmienia w akceptowalnym budżecie, na który może sobie pozwolić wielu melomanów i audiofilów na całym świecie. Tysiące sprzedanych urządzeń nie może być przypadkiem czy pomyłką. Innowacyjny projekt, autorski moduł konwersji, a następnie aktualizacje, zarówno od strony software'u, jak i hardware'u, doskonały customer service sprawiły, że MA1 już na zawsze zapisze się historii świata audio.

Obecnie postęp w cyfrowym audio nie wyhamował i obserwujemy stały postęp w tej dziedzinie. Nowe technologie, serwisy streamingowe, gęste formaty, wygoda obsługi. Kanadyjczycy z EMM Labs z Edem Meitnerem na czele bacznie obserwowali rynek i pracowali nad czymś co mogłoby być godnym następcą dla kultowego MA1. Prace nad sukcesorem trwały ostatnie trzy lata, a premiera nowego urządzenia była kilkukrotnie wstrzymywana po to, żeby audiofile ponownie otrzymali produkt nie tylko doskonały brzmieniowo, ale niezwykle innowacyjny.

Dzisiaj z wielką dumą możemy zaprezentować Państwu MA3 - najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy z logiem Meitner Audio

meitner-MA3-1-dwa-kanaly.jpg

Powiedzieć DAC to za mało.
MA3 to prawdziwy hub do świata streamingu.

Urządzenie poza funkcjonalnością konwertera jest wyposażone w bezstratną, cyfrową regulację głośności zaczerpniętą z flagowego EMM Labs DV2, która pozwala na podłączenie MA3 bezpośrednio do wzmacniacza mocy. Następnie dodany został moduł streamera, który korzysta z technologii już wykorzystanej wcześniej w transporcie EMM Labs NS1. Wspierane są wszystkie najważniejsze standardy streamingowe, w tym Roon, DLNA czy V-Tuner, a także obsługa NAS, pamięci masowych USB. Ponadto MA3 potrafi dekodować MQA, zarówno po wejściu USB, jak i w trybie streamera.

Najważniejszej transformacji uległ jednak dźwięk. Możliwe było to dzięki przeprojektowaniu wszystkich autorskich układów Eda Meitnera, takich jak konwertery MDAC2 ™ , procesor MDAT2 ™ DSP, asynchroniczny system redukcji jittera MFAST ™ czy zegar wzorcowy MCLK2 ™. 

MA3 znacznie bliżej do poziomu wytyczonego przez referencyjne produkty z logiem EMM Labs, co biorąc pod uwagę jego przystępną cenę wydaje się być osiągnięciem niebywałym. 

Gorąco zachęcamy do przetestowania urządzenia we własnym systemie.

Pełny opis urządzenia razem z ceną znajdą Państwo pod linkiem: Kliknij tutaj

MA3 jest już dostępny u naszych partnerów handlowych:
- Koris - Poznań
- Audio Styl - Katowice
- Planeta Dźwięku - Warszawa

meitner-MA3-2-dwa-kanaly.jpg
Powrót do góry