6 maja 2024, 11:27

Pink Faun ultra USB bridge - NOWA opcja dla posiadaczy streamerów Pink Faun.

Pink Faun ultra USB bridge jest wynikiem wieloletniego zaangażowania w innowacje w technologii cyfrowej i projektowaniu zasilaczy.

"Początkowo ostrożnie podchodziliśmy do korzystania z połączeń USB w wysokiej klasy konfiguracjach audio, ale zdajemy sobie sprawę, że stało się to standardem dla przetworników cyfrowo-analogowych. Jako wiodący producent serwerów muzycznych i streamerów, naszym zobowiązaniem jest dostarczanie naszym klientom wyjątkowych wrażeń bez względu na rodzaj połączenia. To zobowiązanie skłoniło nas do poświęcenia 18 miesięcy na dopracowanie i udoskonalenie Pink Faun USB ultra bridge." 

Odtwarzanie cyfrowego dźwięku na wysokich poziomach stanowi wyjątkowe wyzwanie. Chociaż dane cyfrowe pozostają spójne, konwersja tych danych na sygnał analogowy, który wytwarza "muzykę", wprowadza złożoności, takie jak szum i jitter. Kwestie te zazwyczaj nie stanowią problemu w ustawieniach czysto cyfrowych, ale stają się bardzo istotne w zastosowaniach audio. Celem teamu Pink Faun było opracowanie produktów, które skutecznie rozwiązują i minimalizują te czynniki, aby poprawić jakość dźwięku.

Aby sprostać tym wyzwaniom, zastosowano innowacyjne podejście do projektowania zasilaczy, obwodów sygnałowych, sygnałów zegarowych, rozwiązań antywibracyjnych / antyrezonansowych, ekranowania oraz optymalizacji oprogramowania / oprogramowania układowego. Rezultatem jest Pink Faun USB ultra bridge, arcydzieło inżynierii precyzyjnej i zaawansowanych technologicznie aplikacji, ważące ponad 0,600 kg, ekranowanie frezowane CNC z pojedynczego kęsa aluminium i wyposażone w potężny, niskoszumowy zasilacz superkondensatorowy 20 000 000uF, a także opracowany przez nas zegar OCXO Pink Faun ultra, oferujący specyfikację szumu fazowego poniżej -130dB przy 10Hz przesunięcia od nośnej 20MHz.

Dbałość o szczegóły jest widoczna w całym projekcie USB ultra bridge, szczególnie w ręcznie rysowanej, wielowarstwowej płytce PCB. Ręczne projektowanie układu płytki PCB pozwala na większą kreatywność i elastyczność w rozmieszczaniu komponentów i trasowaniu oraz daje swobodę eksperymentowania z różnymi układami bez ograniczeń wynikających z oprogramowania. Ten ambitny projekt ustanowił nowy punkt odniesienia dla cyfrowego odtwarzania przez połączenie USB.

Sercem Pink Faun ultra USB bridge jest chipset AS-media ASM3142, uzupełniony o zegar OCXO Pink Faun ultra, zaawansowane oprogramowanie układowe i ulepszoną sekcję zasilania.

Pink Faun słynie z ustanawiania wyjątkowo wysokich standardów w projektowaniu zasilaczy. ultra USB bridge charakteryzuje się bezkompromisową konstrukcją zasilacza superkondensatorowego zbudowanego wokół regulatorów LT3086 o niskim spadku, charakteryzujących się minimalnym poziomem szumów 40µVRMS w zakresie od 10Hz do 100kHz. Regulatory te oferują szybką reakcję przejściową i minimalny szum wyjściowy, co czyni je idealnymi do wrażliwych zastosowań zasilania RF.
Ultra USB bridge może być zasilany napięciem 5 V za pośrednictwem złącza LP-4 Molex lub zewnętrznego źródła zasilania 5 V, z zewnętrznym wejściem DC o konfiguracji 5,5/2,5 mm z dodatnim środkiem baryłki. Po podłączeniu zewnętrznego źródła zasilania,  ultra USB bridge automatycznie przełącza się na nie, odłączając zasilanie od złącza LP-4 Molex.

Pink Faun ultra USB bridge jest wyposażony w mikrokontroler z zastrzeżonym oprogramowaniem układowym. Mikrokontroler ten weryfikuje podłączone napięcie przed aktywacją, zapewniając, że włącza się on tylko wtedy, gdy napięcie jest dokładne i stabilne. Kontroluje on również diodę LED stanu znajdującą się nad złączem wyjściowym USB, wskazując, kiedy superkondensatory są ładowane i kiedy mostek ultra USB bridge działa wyłącznie z superkondensatorów po pełnym naładowaniu. W przypadku wadliwego połączenia, przepięcia lub jakiegokolwiek innego błędu, dioda LED stanu może wyświetlać kody błędów w celu szybkiego i łatwego rozwiązywania problemów. Ten środek ostrożności jest szczególnie ważny w przypadku korzystania z zewnętrznego źródła zasilania, chroniąc przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym podłączeniem napięcia.

Pink Faun ultra USB bridge jest dostępny wyłącznie dla wszystkich streamerów Pink Faun (2.16, 2.16x i 2.16 ultra). Nowe urządzenia 2.16 ultra mogą być w niego fabrycznie wyposażone, a dotychczasowe USB Pink Faun (v1 i v2) bridge podlegają programowi wymiany. Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. 

Pink Faun ultra USB Bridge jest dostarczany w wytrzymałej walizce transportowej wraz z kablem ultra DC, parą rękawiczek i rozszerzoną instrukcją obsługi.

Aby zmaksymalizować wydajność Pink Faun ultra USB Bridge, zalecamy sparowanie go z kablem Pink Faun USB Intelink. Kliknij tutaj i sprawdź.

ultra_usb_card_3.jpg
Powrót do góry