Magico M2

449 900 zł
Dostępność: 14-21 dni

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Magico M2 - wolnostojąca kolumna głośnikowa.

Dzięki naszym badaniom w dziedzinie materiałoznawstwa, dotyczącym właściwości i zastosowań włókna węglowego, w modelu M2 zastosowaliśmy nową obudowę typu monocoque. Podobnie jak w przypadku konstrukcji wprowadzonej w modelu M6, jest ona wykonana z wielu warstw włókna węglowego o grubości do 3/8". Podobnie jak w przypadku zewnętrznej powłoki myśliwca F-35, taka konstrukcja obudowy w porównaniu z częściami z obrabianego maszynowo lub wytłaczanego aluminium zwiększa stosunek wytrzymałości strukturalnej do masy o współczynnik 60, jednocześnie zmniejszając masę całkowitą o 50% i pozwalając uzyskać wymiary zewnętrzne mniejsze o 30% bez uszczerbku dla objętości wewnętrznej. Zakrzywione ściany wewnętrzne i zewnętrzne minimalizują wewnętrzne fale stojące i eliminują dyfrakcje zewnętrzne.

Wewnętrzna trójosiowa konstrukcja matrycowa wraz z trzema prętami napinającymi biegnącymi od przodu do tyłu przyczyniają się do uzyskania niezwykle sztywnej obudowy, która eliminuje niepożądane rezonanse i podkolorowania, pozwalając wszystkim przetwornikom pracować z oszałamiającą rozdzielczością i dynamiką. Wszystkie cztery przetworniki w M2 są zintegrowane akustycznie przy użyciu ekskluzywnej topologii zwrotnicy Magico o symetrii eliptycznej (24 dB Linkwitz-Riley), która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty niemieckiej firmy Mundorf.

Specjalnie skonstruowana obudowa niskotonowa, wykonana z opatentowanego materiału polimerowego, mieści głośnik średniotonowy w celu optymalizacji kontroli i artykulacji średnich częstotliwości pasma oraz zapewnia ochronę przed potężnym ciśnieniem fali zwrotnej pochodzącej od głośników basowych. Obudowy głośników średniotonowych o różnych kształtach, rozmiarach i wykonane z różnych materiałów były stosowane w całej historii konstrukcji 3-drożnych głośników Magico.

W modelu M2 zastosowano głośnik wysokotonowy z membraną berylową (28 mm) pokrytą powłoką diamentową, wykorzystywany w modelach M3 i M6. Dzięki zoptymalizowanej geometrii i powłoce diamentowej na berylu, właściwości akustyczne są zbliżone do doskonałości bez zwiększania wagi pełnej kopułki diamentowej. Ta rewolucyjna konstrukcja głośnika wysokotonowego oferuje niemal idealny stosunek wagi do sztywności, który nie ma sobie równych w branży. Nowy głośnik wysokotonowy charakteryzuje się bardzo długim skokiem wychylenia i wykorzystuje neodymowy układ napędowy, który jest dostosowany do czułości i możliwości przenoszenia mocy przez M2, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo szerokiej charakterystyki dyspersji i bardzo niskich zniekształceń.

Magico jest pierwszym na świecie producentem, który wykorzystał grafen do opracowania radykalnie nowej i zaawansowanej konstrukcji membrany głośnika. Grafen posiada wiele niezwykłych właściwości i jest około 100 razy mocniejszy od najmocniejszej stali. Nowo zaprojektowane membrany sześciocalowego głośnika średniotonowego Magico i siedmiocalowego głośnika niskotonowego w modelu M2 zostały wykonane z wykorzystaniem technologii Multi-Wall carbon XG Nanographene oraz ultra sztywnego, opatentowanego splotu węglowego, który jest o 20% lżejszy i 300% sztywniejszy niż poprzednie materiały membran stosowane w głośnikach Magico.

Dwa siedmiocalowe przetworniki basowe M2 są ustawione pionowo, aby osiągnąć idealną integrację z pomieszczeniem i odtwarzać najniższe rejestry częstotliwości basowych z szybkością i dokładnością. Przetworniki basowe M2 zostały zoptymalizowane pod kątem minimalizacji zniekształceń związanych z muzyką w dziedzinie częstotliwości i czasu przy użyciu najnowocześniejszej symulacji FEA.

Elementem, który przyczynia się do doskonałych osiągów brzmieniowych M2 jest zastosowanie MPOD. MPOD bazuje na naukowych zasadach tłumienia warstwowego (CLD), które są dobrze udokumentowane i naszym zdaniem stanowią najbardziej efektywny sposób odprowadzania niepożądanych drgań z dala od urządzenia i jego platformy. Działając pod ogromną masą, MPOD jest systemem kanalizującym hałas, który skutecznie rozprasza rezonanse, zachowując jednocześnie doskonałe właściwości sprzężenia z podłogą, co skutkuje niezwykłymi rezultatami dźwiękowymi. Zestawy M2 zamawiane z podstawkami MPOD 3-Pt Stand dostarczane są wraz z pięknie zaprojektowaną walizką, w której znajduje się sześć sztuk MPOD oraz profesjonalnej klasy klucz dynamometryczny, umożliwiający okresową konserwację wewnętrznych prętów napinających.

Specyfikacja techniczna: 

Wyposażenie dodatkowe przetwornika:

▪ 1 X 1" (2,8 cm) berylowa kopułka wysokotonowa z powłoką diamentową

▪ 1 X 6" (12,24cm) głośnik średniotonowy Graphene Nano-Tec

▪ 2 X 7" (17,78cm) Graphene Nano-Tec Bass

Czułość: 88dB

Impedancja: 4 Ohm

Zalecana moc: minimum 50W rms

Wymiary: 45 "H x 17.5 "D x 18W (114,3cm x 44,45cm x 20,32cm)
(wraz z podstawką MPod 3-Pt)

Waga: 165 lbs. (75 kg)

Produkty, które mogą Cię zainteresować