Magico M6

1 109 900 zł
Dostępność: 14-21 dni

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Magico M6 - wolnostojąca kolumna głośnikowa.

M6 to podłogowa, trójdrożna, pięciogłośnikowa konstrukcja głośnikowa, która ustanawia nowy szczyt inżynierii i wizji projektowej w Magico.

Od czasu wydania M-Project w 2014 roku, Alon Wolf i jego zespół inżynierów pracowali nad rozwinięciem przełomowych projektów, które po raz pierwszy zostały wprowadzone w tym uznanym przez krytyków produkcie, co obejmowało zastosowanie karbonowych paneli bocznych.

Nowy model M6 stanowi kulminację tych wysiłków i stanowi znaczący postęp w dziedzinie projektowania głośników. Najbardziej fascynującym aspektem jest sześcioboczna, monokokowa obudowa wykonana z ½" włókna węglowego, wykorzystująca najnowsze materiały i technologie stosowane w przemyśle lotniczym. Ta metoda konstrukcji, podobna do zewnętrznej powłoki odrzutowca F-35, zwiększa stosunek wytrzymałości konstrukcji do masy 60-krotnie, jednocześnie zmniejszając masę całkowitą o 50% i pozwalając uzyskać wymiary zewnętrzne mniejsze o 30% bez zmniejszenia objętości wewnętrznej. Zakrzywione ściany wewnętrzne i zewnętrzne minimalizują wewnętrzne fale stojące i eliminują dyfrakcje zewnętrzne.

Cztery masywne aluminiowe profile są starannie obrabiane, aby uzyskać stale zakrzywioną obudowę bez żadnych kątów. Wewnętrzna przegroda z grubo obrobionego aluminium podtrzymuje przetworniki, a dziesięć aluminiowych prętów napinających rozciąga się od przodu do tyłu, aby jeszcze bardziej usztywnić obudowę i wyeliminować możliwość poluzowania się sprzętu po pewnym czasie.

Nowa obudowa M6 jest całkowicie uszczelniona i w swojej gotowej formie ma niemal zerowe dyfrakcje, co pozwala falom dźwiękowym rozchodzącym się z przetworników rozpraszać się w naturalny sposób bez przeszkód. W ten sposób powstaje pole dźwiękowe, które odwzorowuje przestrzeń nagrywania i pozwala głośnikowi całkowicie zniknąć w swoim otoczeniu.

Nowa obudowa w kształcie odwróconej tuby, wykonana z kompozytu z włókna węglowego, mieści przetwornik średniotonowy i stanowi niezwykle sztywną, ale idealnie wytłumioną komorę, która rozprasza wewnętrzne fale stojące bez konieczności stosowania dużej ilości wewnętrznych materiałów tłumiących.

Lekkie zakrzywienie przedniej przegrody poprawia płynną integrację wszystkich pięciu przetworników i nadaje całości elegancki wygląd. Nowo zaprojektowana 3-punktowa podstawa MPOD zapewnia doskonałą platformę sprzęgającą z podłogą i podtrzymuje M6 tak, jakby unosiły się w przestrzeni.

W M6 zastosowano 28 mm membranę berylową pokrytą warstwą diamentu o zoptymalizowanej geometrii, stworzonej przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi do modelowania Finite Element Analysis, dzięki czemu reprodukcja wysokich częstotliwości w M6 jest o krok bliższa perfekcji. Osiągnięto to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu właściwości fizycznych berylu, co sprawiło, że głośnik wysokotonowy jest bliższy teoretycznemu ideałowi, nie zyskując przy tym dodatkowej wagi, która zwykle wiąże się z ciężarem właściwym diamentu. W połączeniu z nowym układem silnika i nową, ulepszoną akustycznie komorą tylną, głośnik wysokotonowy M6 charakteryzuje się najniższymi zniekształceniami spośród wszystkich przetworników wysokoczęstotliwościowych.

Głośnik średniotonowy M6 (6 cali) został wyposażony w membranę wykonaną z Graphene, która jest o 30% lżejsza i o 300% sztywniejsza niż w przypadku jego poprzedników. W przetworniku zastosowano system neodymowego silnika podwieszonego, z podwójną strukturą magnetyczną, aby zapewnić idealnie ustabilizowane pole magnetyczne o wartości 1,7 Tesli w szczelinie powietrznej 15 mm, zakończonej cewką drgającą z czystego tytanu. Membrana głośnika średniotonowego ma +/-6 mm stabilizowanego wychylenia przy bardzo wysokiej czułości, umożliwiając odtwarzanie bez zniekształceń na poziomie 120 dB / 1M.

Wszystkie przetworniki w M6 są zintegrowane akustycznie przy użyciu ekskluzywnej topologii zwrotnicy Magico o symetrii eliptycznej, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty firmy Mundorf z Niemiec. Sieć dzieląca maksymalizuje pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości fazowej i minimalizacji zniekształceń intermodulacyjnych. Parametry poszczególnych przetworników oraz głośnik w ostatecznej formie są testowane i optymalizowane pod kątem właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do symulacyjnej analizy elementów skończonych.

Specyfikacja techniczna: 

Wyposażenie dodatkowe przetwornika:

▪ 1 x 1,10" (2,794cm) kopułka berylowa z powłoką diamentową - głośnik wysokotonowy

▪ 1 x 6" (15,24cm) głośnik średniotonowy XG Nanographene Cone

▪ 3 x 10,5" (26,67cm) stożki niskotonowe XG Nanographene

Czułość: 91dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Minimalna zalecana moc: 30 W

▪ Wymiary: 57 "H x 26 "D x 20W (143cm x 66cm x 51/38cm)

▪ Waga: 390 funtów. (177kg)

Produkty, które mogą Cię zainteresować