Magico M3

552 900 zł
Dostępność: Na zamówienie

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: +48 507 509 100 Napisz: kontakt@dwakanaly.pl

Magico M3 - wolnostojąca kolumna głośnikowa.

W 2014 roku wprowadzenie limitowanej edycji M-Project dało namiastkę najnowocześniejszych projektów i zaawansowanych technologii, które były opracowywane w firmie Magico. Przez ostatnie dwa lata prowadzono intensywne badania nad nowymi metodologiami i materiałami, które teraz znalazły się w Magico M3.

Nowa konstrukcja ścianki bocznej z włókna węglowego, w pełni grafenowy przetwornik średniotonowy i niskotonowy oraz fenomenalny 28-milimetrowy berylowy głośnik wysokotonowy z powłoką diamentową, wcześniej dostępny tylko w modelu M-Project, składają się na najbardziej wyrafinowany głośnik, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy.

Wewnętrzna, trójosiowa konstrukcja matrycy głośnika M3 przyczynia się do uzyskania niezwykle sztywnej obudowy i eliminuje niepożądane rezonanse i podbarwienia, dzięki czemu wszystkie przetworniki mogą pracować z oszałamiającą rozdzielczością i dynamiką.

Głośnik średniotonowy M3 pracuje w specjalnie skonstruowanej obudowie wykonanej z opatentowanego polimeru, który poprawia kontrolę i artykulację średnich tonów. Ta koncepcja obudowy została po raz pierwszy zastosowana w głośniku S3, a obecnie jest wykorzystywana w naszych nowszych konstrukcjach głośników trójdrożnych.

W M3 zastosowano głośnik wysokotonowy z membraną berylową (28 mm) pokrytą powłoką Diamond, wykorzystywany w MPro. Zoptymalizowana geometria i powłoka Diamond na membranie berylowej pozwoliły na zbliżenie właściwości akustycznych do perfekcji bez zwiększania masy pełnej kopułki diamentowej. Ta rewolucyjna konstrukcja głośnika wysokotonowego oferuje niemal idealny stosunek masy do sztywności, który nie ma sobie równych w branży. Nowy głośnik wysokotonowy charakteryzuje się bardzo długim skokiem wychylenia i wykorzystuje neodymowy układ napędowy, który jest dostosowany do czułości i zdolności przenoszenia mocy M3, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo szerokiej charakterystyki dyspersji i bardzo niskich zniekształceń.

Magico jest pierwszym producentem na świecie, który wykorzystał grafen do opracowania radykalnie nowej i zaawansowanej konstrukcji membrany głośnika. Grafen posiada wiele niezwykłych właściwości i jest około 100 razy mocniejszy od najmocniejszej stali. Nowo zaprojektowane membrany sześciocalowego głośnika średniotonowego i siedmiocalowego głośnika niskotonowego Magico, które można znaleźć w M3, zostały wykonane z wykorzystaniem technologii Multi-Wall carbon XG Nanographene oraz ultra sztywnego, opatentowanego nowego splotu węglowego, który jest o 20% lżejszy i 300% sztywniejszy niż poprzednie materiały membran stosowane w głośnikach Magico.

Elementem, który przyczynia się do oszałamiającej ogólnej charakterystyki dźwiękowej M3 jest zastosowanie MPOD. MPOD bazuje na naukowych zasadach tłumienia warstwowego (Constrained Layer Damping - CLD), które są dobrze udokumentowane i naszym zdaniem stanowią najbardziej efektywny sposób odprowadzania niepożądanych wibracji z dala od komponentu i jego platformy.

Działając pod ogromną masą, MPOD jest systemem kanalizującym hałas, który skutecznie rozprasza rezonanse, zachowując jednocześnie doskonałe właściwości sprzężenia z podłogą, co skutkuje niezwykłymi rezultatami dźwiękowymi. M3's zamawiane z MPOD 3-Pt Stand dostarczane są wraz z pięknie zaprojektowaną walizką, w której znajduje się sześć MPOD'ów oraz profesjonalnej klasy klucz dynamometryczny, pozwalający na okresową konserwację wewnętrznych prętów napinających.

Specyfikacja techniczna: 

Wyposażenie dodatkowe przetwornika:

▪ 1 X 1" (2,8 cm) berylowa kopułka wysokotonowa z powłoką diamentową

▪ 1 X 6" (12,24 cm) głośnik średniotonowy Graphene Nano-Tec

▪ 3 X 7" (17,78 cm) Graphene Nano-Tec Bass

▪ Czułość: 91 dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Zalecana moc: 20 - 500 W

▪ Wymiary: 48 "H x 19 "D x 13W (120cm x 49cm x 34cm)

▪ Waga: 320 lbs. (145 kg)

Produkty, które mogą Cię zainteresować